Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Latvietis izcīna Ginesa rekordu skriešanā uz skrejceliņa

2017-09-28

Latvijas garo distanču skrējējs Edgars Simanovičs pieņēma izaicinājumu un šī gada 24. septembrī tirdzniecības parkā (t/p) “Alfa” pārspēja Ginesa pasaules rekordu 12 stundu skriešanā uz skrejceliņa.

“Šādi notikumi iedvesmo, kā arī pierāda to, ka ar apņemšanos un neatlaidīgu darbu var sasniegt augstus mērķus. Lepojamies ar Edgaru un vēlam enerģiju un izdošanos profesionālajā karjerā arī turpmāk. Lai spoži!” – t/p “Alfa” vadītāja Irīna Toropova.

Lai paveiktu šķietami neiespējamo, Edgaram Simanovičam 12 stundu laikā uz skrejceliņa bija jānoskrien 143,84 km distance, tādējādi pārspējot līdzšinējo rekordu, kas pieder ASV sporta entuziastam, vairāku maratonu, triatlonu un 100 jūdžu ultramaratonu dalībniekam Ronijam Delzeram (Ronnie Delzer).

Sarežģīti garo distanču skrējieni arī mūsu pašu sportistam nebija nekas jauns, jo 2016. gadā pieveikts Spartatlons – distance no Grieķijas līdz Spartai –, kas ir viens no pasaules grūtākajiem skrējieniem. Sagatavošanās procesu Ginesa rekorda pārspēšanai Edgars bija uzsācis savlaicīgi. Intensīvi treniņi notika jau kopš šī gada janvāra gan sporta zālē, gan pilsētas ielās, neraugoties uz nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Tika aizvadīta arī treniņnometne Tatru kalnos.

Un nu tas ir paveikts – Ginesa rekords sasniegts! “Skrējiens izvērtās ļoti grūts, tieši tāpēc vēl lielāks prieks par to, ka  izdevās sasniegt mērķi. 12 stundu laikā uz skriešanas trenažiera piedzīvoju dažādus pārbaudījumus, tomēr spēju saglabāt koncentrēšanos un turpināju skriet. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums. Noteikti jāsaka paldies gan manai komandai par lielisko darbu, ko viņi paveica, gan arī atbalstītājiem!” – Ginesa rekorda autors Edgars Simanovičs.

Ginesa pasaules rekordu grāmata ir starptautiska datu bāze un ikgadēja grāmata, kurā regulāri apkopo datus par pasaules rekordiem un citiem ekstrēmiem notikumiem vai cilvēku sasniegumiem. Tā tiek izdota un papildināta jau kopš 1955. gada. Tāpat arī pati grāmata ir uzstādījusi Ginesa pasaules rekordu kā visvairāk tiražētā grāmata pasaulē. Latvijas sportists ir stingri apņēmies tajā ierakstīt gan savu, gan Latvijas vārdu.

Fotogrāfs: Raitis Puriņš

rp-45.jpg rp-27.jpg

rp-32.jpg rp-46.jpg

 

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma