Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Atklāta „Latvijas Avīzes” karikatūrista Gata Šļūkas izstāde

2015-04-07

Godinot izdevniecības „Lauku Avīze” izdotās karikatūrista Gata Šļūkas grāmatas „Karikatūras 2” atvēršanas svētkus, tirdzniecības parkā „Alfa” līdz pat aprīļa vidum apskatāma mākslinieka darbu izstāde.

gatis-sluka-3.jpg gatis-sluka-1.jpg gatis-sluka-2.jpg gatis-sluka-5.jpg gatis-sluka-4.jpg

Izstādē apskatāmas vairāk nekā 70 mākslinieka veidotās karikatūras, kuras sagrupētas vairākās tematiskajās līnijās – sports, televīzija, latviešiem raksturīgā sēņošana, kūla dedzināšana un svētku svinēšana, kā arī daudzas citas, tikai latviešiem raksturīgas tēmas un notikumi.

„Lai arī paši latvieši nereti mēdz teikt, ka humora izjūta viņiem ir slikta, tieši spēja – pasmieties pašiem par sevi un veselīga pašironijas deva – ir tā, kas liecina par lielisku humoru uzjūtu. Mums latviešiem šī humora izjūta ir laba un to pierāda arī Gata veidotās karikatūras,” stāsta t/p „Alfa” vadītāja Liene Apine. „Nav dūmu, bez uguns – šo teicienu varētu attiecināt ar Gata zīmētājām karikatūrām, kurās veselīgā pašironijā atspoguļojas tieši spilgtākās latviešu nacionālās īpatnības, kā arī nozīmīgākie Latvijas notikumi. Aplūkojot Gata veidotās karikatūras ir tāpat kā lapot vēstures hronikas lapas, jo te ir redzami visi aktuālie sabiedrības notikumi ar tikai viņam raksturīgo humora un satīras devu,” uzskata L. Apine.

Gatis Šļūka: „Pēdējā laika notikumi pasaulē pievērsuši lielāku uzmanību karikatūristu darbam. Daudzi izsaka man līdzjūtību par smago darbu. Zīmēt karikatūras ir ļoti interesanti un man ir prieks, ka daļa no pēdējos deviņos gados zīmētajām karikatūrām ir apkopotas šajā grāmatā.”

“Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Linda Rasa, : „Lai radītu augstvērtīgu, oriģinālu darbu, tajā skaitā labu karikatūru, - tam vajadzīgs talants. Gatim Šļūkam šis talants un prasme ir. Viņš ir viens no labākajiem Latvijas karikatūristiem un viņam ir daudz lielisku darbu. Ceru, ka cilvēkus iepriecinās un izsmīdinās gan Gata grāmata, gan TP „Alfa”  izveidotā izstāde.”

Tirdzniecības parkā "Alfa" Gata Šļūkas darbu izstāde aplūkojama no 1. līdz 14.aprīlim.

Papildu info: Gatis Šļūka dzimis 1979. gadā Raunā un viņa pirmā karikatūra publicēta žurnālā " Sakaru Vēstis" 1993. gadā. Laikraksta "Latvijas Avīze" karikatūrists kopš 1998. gada. Gatis ar panākumiem startējis vairākās starptautiskās izstādēs, kā arī saņēmis Latvijas Žurnālistu savienības balvu par 2011. gada labāko preses karikatūru. 2006. gadā iznākusi viņa pirmā karikatūru grāmata.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma