Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Šīs ziemas aktīvās atpūtas tendences – skriešana jebkuros laika apstākļos un pārgājieni

2015-01-30

Lai arī sūkstīšanās par laikapstākļiem sabiedrībā ir aktuāla sarunu tēma gan ziemā, gan vasarā, 40 % Latvijas iedzīvotāju sniegotā ziemā vislabprātāk savu brīvo laiku tomēr pavada ārpus mājas, izbaudot ne tikai tradicionālos ziemas atpūtas veidus – slēpošanu, snovošanu vai slidošanu, bet arī dodoties pārgājienos pa Latvijas neskārtās dabas plašumiem, vai regulāri skrienot jebkuros laika apstākļos, liecina t/p „Alfa” veiktajās aptaujas dati*.

Kā populārākās ziemas aktivitātes aptaujā uzskaitītas slēpošana, slidošana, un braukšana ar sniega dēli, kā arī pikošanās, ko par iecienītāko atzinusi trešdaļa aptaujāto. Tāpat lielu atzinību aptaujāto vidū ir iemantojuši ragavu vai citu „šļūcamo” izmantošana jautrāku aktivitāšu nodrošināšanai. „Mēs zinām, ka Alfas pircēji nav mājās sēdētāji, taču aptaujas rezultāti iepriecina - cilvēki ir kļuvuši vēl aktīvāki un inovatīvāki atpūšoties. Piemēra, pārgājieni, skriešana jebkuros laika apstākļos, skijorings, braucieni sniega suņu pajūgā, kaitošana ar sniega dēli un līdzīgas aktivitātes sāk kļūt vienlīdz populāras, kā tradicionālie ziemas atpūtas veidi,” skaidro t/p „Alfa” vadītāja Liene Apine.

Runājot par ziemas sporta aktivitātēm, aktīvās atpūtas eksperte Agnese Bernāte no t/p „Alfa” veikala „Gandrs” skaidro, ka šī gada izteikta tendence ir pārgājieni. Arī aptaujas dati apstiprina - 35% ziemas mīlētāju, piemeklējot attiecīgu apģērbu, atsvaidzinošajā un dzestrajā gaisā dodas baudīt ziemu un dabu. „Negaidīti liela atsaucība šogad ir mūsu rīkotajiem pārgājieniem, tai skaitā vairāku dienu pārgājienam „Ziemas ekspedīcijai”, kas norisināsies no 13. līdz 15. februārim ar nakšņošanu āra apstākļos. Ziema latviešiem nebūt nav šķērslis tam, lai nodarbotos ar aktīvu atpūtu ārpus telpām, nepieciešama tikai vēlēšanās un pareizs ekipējums,” stāsta Agnese. Veikala „Gandrs” eksperti gan brīdina - dodoties pārgājienā ziemas apstākļos noteikti nepieciešams atbilstošs apģērbs - siltā apakšveļa, flīsa džemperis, ūdensnecaurlaidīga vējjaka, pārgājienu bikses, bahilas, un mitruma izturīgi pārgājienu zābaki.

Nedaudz vairāk nekā trešā daļa aptaujāto t/p „Alfa” aptaujā atzinuši, ka ziema nav šķērslis, lai nodarbotos ar regulāriem skriešanas treniņiem svaigā gaisā. Daudzi atzinuši, ka tieši skriešana ziemā ir daudz interesantāka, nekā labvēlīgos laika apstākļos. Sporta preču veikala „Sportland” pārstāvji min, ka ar katru gadu palielinās pieprasījums pēc ziemas skriešanas apģērba un apaviem. Ziemas apstākļos veikala eksperti iesaka izvēlēties vēja necaurlaidīgu un siltāku jeb termo apģērbu, kā arī neaizmirst par skriešanas cimdiem, cepuri un sejas masku. Apavus ieteicams izvēlēties ar lielāku protektoru labākai saķerei un ar ūdens necaurlaidīgu virsdaļas materiālu.

Tomēr aptuveni piektā daļa aptaujāto, norādījuši, ka viņiem aktuālāks atpūtas veids ir aktivitātes telpās, kopā ar saviem draugiem un ģimenes locekļiem. Vispopulārākās ārpus mājas izklaides kopā ar draugiem un ģimeni ir kopīga došanās vakariņās uz restorāniem un kafejnīcām, došanās iepirkties, kā arī kino apmeklēšana. „Kinoteātriem vispateicīgākais laiks ir tieši rudens un ziema, kad vakari kļūst tumšāki un mainīgās gaisa temperatūras ierobežo izklaides iespējas ārā. Ziemas mēnešos, vērojot kino apmeklētāju aktivitāti, var sekot līdzi laika prognozei – ja ārā ir slapjš sniegs vai lietus, kinoteātris būs pilns. Arī kino repertuārs tiek pakārtots gada laikiem - lielākais pirmizrāžu skaits vērojams tieši tumšajā gada laikā,” stāsta kinoteātra „Cinamon” vadītāja Aļona Romanova.

Aptauja veikta interneta vidē 2015. gada janvārī, aptaujājot vairāk nekā 500 respondentu.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma