Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Paziņoti tirdzniecības parka Alfa atbalstītā īsfilmu festivāla Starmetis scenāriju konkursa rezultāti

2014-07-02

Īsfilmu festivāla Starmetis žūrija, kuras sastāvā ir kino kritiķe un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, režisors Jānis Nords un kino producents un Roberts Vinovskis, ilgstoši izvērtējot iesniegtos īsfilmu scenārijus, par uzvarētājiem noteikuši to autorus - Arti Dobrovoļski un viņa kolēģi Justīni Kļavu, Lauru Lapiņu un viņas kolēģi Jāni Rijnieku, kā arī Juriju Skorobogatovu. Šie scenāriju autori saņems tirdzniecības parka Alfa piešķirto finansējumu 3000 eiro apmērā savu filmu veidošanai.

starmetis.jpg

T/p Alfa jau otro gadu pēc kārtas rīko īsfilmu festivālu Starmetis, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus filmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību. Šogad īsfilmu festivālam Starmetis kopumā tika iesniegti teju 30 pieteikumi, no kuriem konkursa žūrija izraudzījās 8 labākos. Izvēlēto 8 projektu autoriem bija iespēja piedalīties starptautiskā scenāriju attīstīšanas darbnīcā, izveidojot gala scenārijus, kurus prezentēt žūrijai.
T/p Alfa vadītāja Liene Apine atzīst: “Jaunajiem censoņiem svarīgs ir katrs atbalsts, kas sniedz iespēju ekranizēt savas idejas un stāstus, tādēļ esmu gandarīta, ka ar t/p Alfa atbalstu taps trīs lieliskas īsfilmas. Organizējot šo festivālu, vēlamies sniegt iespēju auditorijai iepazīt Latvijas kino nozares jaunumus un atbalstīt daudzsološos talantus, kā arī lieliski pavadīt laiku interesantā un radošā vidē.”

Žūrijas izvirzītie trīs scenāriji ir tikpat dažādi, pārsteidzoši un intriģējoši kā to autori. Projektos spilgti iezīmējas žanru dažādība - saņemtas idejas komēdijām, sadzīviskām drāmām un pat šausmu filmām. Piemēram, filmas Skrūvgriezis režisors un scenārija autors Jurijs Skorobogatovs ir izveidojis stāstu par vidusskolas darbmācības skolotāju un viņa senu draugu - profesionālu auto zagli. Stāstā iesaistīta valūtas maiņas punkta īpašniece un kabatszagļi, kuri  cīnās par somu, kas pilna ar naudu. Filmas Skapis scenārija autore Laura Lapiņa un režisors Jānis Rijnieks veidos filmu, kas atklās kādas ģimenes noslēpumu. Stāsts par to, kā no lauku mājās uz Rīgas dzīvokli tiek pārvests miruša tēva skapis, izvērsīsies īstā drāmā. Scenārija autore Justīne Kļava un režisors Artis Dobrovoļskis plāno uzņemt romantisku komēdiju Gandrīz ideāli. Filmā divi jaunieši izliksies par to, kas viņi  patiesībā nav, lai iekarotu viens otra simpātijas.

Kino kritiķe un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma: “Strametis piedāvā iespēju ne tikai iesniegt noteiktu projektu žūrijas vērtējumam, bet arī izmantot profesionāļu palīdzību. Īsfilmas ir lielisks formāts, kas ļauj jauniem režisoriem izmēģināt savus spēkus stāstu veidošanā, izmantojot kino valodas līdzekļus. Bez prasmes veidot īsfilmas par profesionālu režisoru nav iespējams kļūt – ne Latvijā, ne arī citur pasaulē. Tālab, jo vairāk iespēju treniņam, jo vairāk īsfilmu, jo lielākas iespējas kaldināt profesionālo varēšanu.”

Žūrijas pārstāvis Roberts Vinovskis stāsta: “Esmu gandarīts par jauno autoru ražīgumu. Jāsaka, ka scenārijus izvēlēties nebija viegli, jo visi darbi bija atbilstoši festivāla Starmetis devīzei.  Pārliecinājos, ka jaunajiem talantiem ir ne vien vēstījums, bet arī oriģināla pieeja tam, kā sasniegt skatītāju.”

Īsfilmu pirmizrādei, kas notiks septembrī t/p Alfa kino Cinamon, iespējams iesniegt arī jau gatavas vēl nepublicētas līdz desmit minūtēm garas spēlfilmas, kas tapušas pēc 2013. gada. Darbiem konceptuāli jāatbilst festivāla Starmetis devīzes idejai: „Dzīvē mēdz būt kā kino, tomēr, ja tā vēl nav noticis…”.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma