Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Festivāls Starmetis – notikusi starptautiska īsfilmu scenāriju attīstīšanas darbnīca

2014-06-20

11. un 12. jūnijā t/p Alfa kinoteātrī Cinamon  notika festivāla Starmetis ietvaros veidota īsfilmu scenāriju attīstīšanas darbnīca, kuru vadīja Eiropā pazīstams īsfilmu veidotājs Vims Vanekers (Wim Vanacker) un viņa kolēģe Nadja Dumoušela (Nadja Dumouchel).

DSC03756.jpeg DSC03722.jpeg

T/p Alfa jau otro gadu pēc kārtas rīko īsfilmu festivālu Starmetis, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus īsfilmu veidošanā. Šogad īsfilmu festivālam Starmetis tika iesniegti teju 30 pieteikumi. 8 labāko projektu autori apmeklēja īsfilmu scenāriju attīstīšanas darbnīcu, kuras laikā viņi pilnveidoja savas idejas, izveidojot jau galascenārijus. Darbnīcas vadītāji atraktīvā veidā, apskatot īsfilmas scenārija veidošanas pamatus, paņēmienus un metodes, iepazīstoties ar konkrētiem darbiem, divu dienu laikā attīstīja 8 īsfilmu scenārijus.

Neskaitāmu kino industrijas apbalvojumu ieguvējs un darbnīcas vadītājs Vims Vanekers stāsta: “Latvijas jauno autoru darbos iezīmējas izteikta žanru dažādība. Kāda režisore vēlas veidot filmu par bērnu centieniem iekļauties sabiedrībā, kamēr cita autore ieplānojusi dinamisku šausmu kino. Kungi vēlas veidot vīrišķīgus stāstus ar pilnīgi dažādiem iznākumiem: vienā filmā dzīve tiks atrasta no jauna, otrā - pazaudēta. Arī citi autori runā par nopietniem pagriezieniem cilvēku dzīvēs, piemēram, par kungu, kurš piepilda savu sapni kļūt par aktieri jau pensijas vecumā.” Vims Vanekers atzīst, ka ir pārsteigts par jauno kino entuziastu apņēmību un drosmi divu dienu darbnīcas laikā transformējot idejas nepieciešamajos virzienos.

Īsfilmu festivāla Starmetis organizatore Amanda Boka stāsta: “Darbnīcas lielākā vērtība ir ne vien trīs īsfilmas noslēgumā, bet vēl pieci lieliski stāsti, ar kuriem autori varēs strādāt nākotnē. Pēc scenāriju galaversiju iesniegšanas pretendenti tiks aicināti uz interviju, lai 18. jūnija žūrijai prezentētu savu scenāriju. 19. jūnijā  tiks paziņoti trīs labākie scenāriji, kuru autoriem katram tiks segti izdevumi īsfilmas realizēšanai 3000 eiro apmērā.”

Scenāriju autori izveidotos scenārijus prezentēs žūrijas pārstāvjiem - Ditai Rietumai, Robertam Vinovskim un Jānim Nordam.

Žūrijas pārstāvis Roberts Vinovskis stāsta: “Esmu gandarīts par jauno autoru ražīgumu. Projekti ir ļoti dažādi gan izteiksmes, gan satura ziņā. Tas nozīmē to, ka jaunajiem censoņiem ir ne vien vēstījums, bet arī oriģināla pieeja tam, kā sasniegt skatītāju.”

Īsfilmu pirmizrādei, kas notiks septembrī t/p Alfa kino Cinamon, iespējams iesniegt arī jau gatavas vēl nepublicētas līdz desmit minūtēm garas spēlfilmas, kas tapušas pēc 2013. gada. Darbiem konceptuāli jāatbilst festivāla Starmetis devīzes idejai: „Dzīvē mēdz būt kā kino, tomēr, ja tā vēl nav noticis…”.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma