Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Latvijas ekobraukšanas sacensības «EkoOrientēšanās»

2014-05-30

Sestdien, 31. maijā, plkst. 11.00 pie t/p Alfa tiks dots starts ekonomiskās braukšanas sacensībām EkoOrientēšanās. Sacensību mērķis – veikt trasi, izmantojot pēc iespējas mazāku degvielas patēriņu.  Pie t/p Alfa sacensībām paredzēts arī finišs.

alfas-ekoorientesanas.jpg

Dalībnieki cits pēc cita dosies aizraujošā 350 km garā trasē pa Vidzemi, atzīmējoties noteiktā laikā 12 kontrolpunktos un izpildot uzdevumus, lai saņemtu tālākas norādes. Šogad ir veikti vairāki uzlabojumi sacensību kvalitātes nodrošināšanai, piemēram, uzlabotas degvielas kontroles un plombēšanas sistēmas.

Dalībnieki tiks sadalīti četrās klasēs: benzīna un dīzeļa dzinēja mašīnas, kas savukārt dalīsies lielajā un mazajā masu kategorijā. Visu klašu trīs ekonomiskākās komandas saņems  balvas no pasākuma atbalstītājiem –  Galactico dāvanu kartes no t/p Alfa, kā arī citas vērtīgas balvas.

Ideja par šāda veida sacensībām radās 1989. gadā, kad RTU Transporta un mašīnzinību fakultāte (TMF) mācībspēks Vitolds Šneps-Šnepe sadarbībā ar autožurnālu За Pулем organizēja Ekoralliju Rīga – Maskava, kurā piedalījās 21 padomju ražojuma mašīna. No 2004. līdz 2009. gadam RTU TMF studentu pašpārvalde Mehi organizēja mazākus ekobraucienus saistībā ar pasākumu Mehu kari. 2010. gadā Mehi sadarbībā ar Sporta un atpūtas apvienību Magnēts un Vitoldu Šnepu-Šnepi organizēja EkoOrientēšanās ralliju maršrutā Rīga – Saulkrasti – Rīga, kurā piedalījās jau 64 ekipāžas.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma