Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Starptautiskajā Māsu dienā tirdzniecības parkā Alfa tiks atklāta fotoizstāde „Misija – Māsa”

2014-05-09

12. maijā plkst. 16:00, Starptautiskajā Māsu dienā, rosinot ikvienu no mums aizdomāties un novērtēt māsu ikdienas darbu, t/p Alfa sadarbībā ar Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcu atklās izstādi „Misija – Māsa”. Fotogrāfijās māsas atklāj profesijas daudzveidību, profesionālo sagatavotību un cilvēcisko iejūtību.

Māsas profesija laika gaitā ir attīstījusies un augusi līdz ar medicīnas un tehnoloģiju pilnveidošanos. Sešpadsmit fotogrāfijās redzama māsu ikdiena – māsa aktīvi iesaistās pacientu izglītojošajā darbā, stāstot par diabēta apmācību, strādājot bronhiālās astmas kabinetā, precīzi veicot ķīmijterapiju, cieši strādājot kopā ar ārstu intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļā.

Šodien māsa pārzina jaunās tehnoloģijas, strādājot ar modernām medicīnas ierīcēm, veicot aprūpi ar jaunākajām metodēm, tomēr laika gaitā pamatvērtība ir palikusi nemainīga – tā ir atbildība par pacientu un savu darbu. Māsa ir līdzās ārstam, palīdz ikvienam pacientam un ģimenei ārsta apmeklējuma laikā un uzturoties slimnīcā.

T/p Alfa vadītāja Liene Apine: „Priecājamies par iespēju sadarboties ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, veidojot šo izstādi. Reizēm, šķiet, ka sabiedrība par zemu novērtē to, cik māsas daudz dara slimnieku labā. Rūpes par slimniekiem prasa lielu sasprindzinājumu un pašadevi no māsām, kuru darba diena ir mērāma kā atbildība par cilvēka veselību un dzīves kvalitāti. Tādēļ ceru, ka šī izstāde būs viens no patīkamiem svētku mirkļiem, kuros dalīties ar līdzcilvēkiem.”

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits saka: „Šī gada Starptautiskās Māsu dienas moto – Māsu spēks pārmaiņu īstenošanai – būtisks resurss veselībai, ietver mūsu slimnīcas mērķi strādāt pacienta interesēs, sniedzot vislabāko aprūpi un ārstēšanu ikvienā mūsu slimnīcas nodaļā. Mūsu slimnīcā strādā 756 māsas un viņu spēkos un zināšanās ir sniegt gan praktisku, gan emocionālu atbalstu pacientiem. Lai emocionāli pozitīvi bagātinātu mūsu slimnīcas māsas, šo svētku dienu sāksim ar Svinīgo sēdi, pēcpusdienā atklāsim fotoizstādi „Misija – Māsa”, un svētku izskaņā aicināsim māsas uz kinoseansu.”

Fotoizstāde būs apskatāma tirdzniecības parkā Alfa līdz 31. maijam un jūnijā tā tiks izvietota Stradiņa slimnīcā.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma