Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Festivāla “Starmetis” spēlfilmas būs redzamas “Baltā nakts” ietvaros

2013-09-06

Jau šo sestdien, 7. septembrī norisināsies mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”, kura ietvaros kinoteātrī “Cinamon” (kas atrodas tirdzniecības parkā “Alfa” (t/p “Alfa”), Brīvības gatvē 372) būs skatāmas īsfilmu festivāla “Starmetis” spēlfilmas. Madaras Didrihsones “Dezinsektors”, Venta Grīnbauma un Reiņa Traidās “Gonzales”, Raita un Laura Ābeļu “Pelēkie kardināli”, Ilzes Kungas-Melgailes “Gaismas zīmes”, Elīnas Eihmanes “Gūtenmorgens un trešā acs”, Laura Beinarta “Is this free”. Visas 6 festivāla filmas pēc kārtas būs skatāmas četros seansos - plkst. 20.00, 21.15, 22.30 un 23.45.

Īsfilmu festivāla “Starmetis” spēlfilmas savu pirmizrādi piedzīvoja 22. augustā. Pasākuma laikā visas festivāla filmas cīnījās par konkursa “Grand Prix”, MTG Latvia simpātiju, kā arī t/p “Alfa”-skatītāju simpātiju balvu. Žūrija, kuras sastāvā bija kino kritiķe Dita Rietuma, režisors Jānis Nords un kino producents Roberts Vinovskis, konkursa “Grand Prix” piešķīra Madaras Didrihsones filmai “Dezinsektors”. Savukārt, Venta Grīnbauma un Reiņa Traidās īsfilma “Gonzales” saņēma divas balvas - MTG Latvia simpātiju balvu, kas paredz filmas translāciju TV6, kā arī t/p “Alfa”-skatītāju simpātiju balvu.

Kā atzīst t/p “Alfa” vadītājs, “Starmetis” idejas līdzautors Zigmunds Vīķis “lai arī festivāls šogad norisinās pirmo gadu, man ir patiess gandarījums, ka, jau saņemot konkursā iesniegtos gandrīz 50 scenārijus, redzējām, cik radoši, inovatīvi un pārsteidzoši ir mūsu jaunie kino talanti. Filmu pirmizrādes patīkami pārsteidza, kas motivē turpināt atbalstīt Latvijas kino talantus, kas mums ir patiesi spoži, daudzsološi!”.

Īsfilmu festivālam “Starmetis”, kuru t/p “Alfa” izsludināja šī gada sākumā un kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus filmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību, tika saņemti 49 scenāriji, no kuriem konkursa žūrija izraudzījās 10 labākos, kas tālāk cīnijās par t/p “Alfa” piešķirto līdzfinansējumu filmas realizēšanai. Konkursa žūrīja par labāko scenāriju autoriem atzina Madaru Didrihsoni (filma “Dezinsektors”), Ventu Grīnbaumu un Reini Traidās (filma “Gonzales”) un Raiti un Lauri Ābeles (filma “Pelēkie kardināli”).

Plašāka informācija par festivāla “Starmetis” spēlfilmām (seansu laiki, filmu anotācijas) ir pieejama: www.alfaparks.lv, www.cinamonkino.lv

Detalizēta informācija par projekta gaitu, īsfilmu tapšanas aizkulisēm ir pieejama t/p “Alfa” sociālo tīklo kontos Facebook, Draugiem.lv un Twitter.

Tirdzniecības parks “Alfa” ir viens no vadošajiem tirdzniecības centriem Rīgā un Latvijā, kas līdztekus plašām iepirkšanās, pakalpojumu, skaistumkopšanas un atpūtas iespējām, piedāvā arī izklaides, tostarp, kino baudīšanas iespēju.

FILMU ANOTĀCIJAS (*.PDF)

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma