Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Tuvojas īsfilmu festivāla “Starmetis” filmu pirmizrāde!

2013-08-09

Jau pavisam drīz -  22. augustā kinoteātrī “Cinamon” savu pirmizrādi piedzīvos īsfilmu festivāla “Starmetis” spēlfilmas. Trīs no šīm filmām ir tapušas ar tirdzniecības parka “Alfa” līdzfinansējumu.

Šī gada maijā starp iesniegtajiem gandrīz 50 scenārijiem tika izraudzīti 10 labākie, kas klātienē konkursa žūrijai prezentēja savus darbus. Konkursa žūrija, kuras sastāvā ir kino kritiķe Dita Rietuma, režisors Jānis Nords un kino producents un Roberts Vinovskis, ilgstoši izvērtējot iesniegtos darbus, par uzvarētājiem noteica 3 jaunos Latvijas kino talantus.

Vienīgā dāma starp uzvarētājiem Madara Didrihsone, paralēli savas īsfilmas veidošanai, turpina maģistrantūras studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, Audiovizuālajā mākslā, pirms tam viņa ir ieguvusi montāžas režijas specialitāti. Interesanti ir tas, ka, uzsākot studijas kino industrijas jomā, Madara ieguva bakalaura grādu eksaktajās zinātnēs. Šobrīd rit aktīvs darbs pie Madaras īsfilmas "Dezinsektors" veidošanas, kas prasa ne mazums pacietības, pūļu un komandas darba, tai skaitā ar konkursa žūrijas pārstāvjiem.

Vieni no trim laimīgajiem ir brāļi Lauris un Raitis Ābeles, kuru filma “Pelēkie kardināli” arī mūs priecēs pirmizrādes laikā. Abi kino entuziasti ir saņēmuši maģistra grādu Audivizuālajās mākslās (filmu režija) Latvijas Kultūras akadēmijā. Neskaitot dalību šajā projektā, Lauris un Raitis strādā par režisoriem filmu/reklāmu klipu studijā „Tritone” un šobrīd cītīgi strādā pie divām īsfilmām „Melnsila stāsts” un „Kastrāts Kuilis”.

Ne mazāk talantīgi un radoši ir trešie uzvarētāji - Vents Grīnbaums un Reinis Traidās, kuri mūs pārsteigs ar savu īsfilmu “Tarakāns” jeb “Gonzales”. Vents savulaik pabeidzu studijas Latvijas Universitāgtē, kur ieguvu bakalaura grādu psiholoģijā, pēc tam studēja maģistratūrā Latvijas Kultūras akadēmijā kinorežiju pie Pētera Krilova un Gata Šmita. Savukārt Reinis ir ieguvus Inženierzinātņu grādu Vidzemes augstskolā, pēc šīm studijām devās uz Budapeštu, kur apguva kinomatogrāfijas iemaņas un pēc tām - devās “plašākos ūdeņos” un Melburnu Austrālijā, kur ieguva bakalaura grādu Filmās, TV un kinematogrāfijā.

Novēlam veiksmi, izturību, pacietību un radošo garu, jo šobrīd rit finiša taisne šajā projektā un gaidīsim īsfilmu pirmizrādes 22. augustā uz lielā ekrāna!

Detalizēta informācija par projekta gaitu, īsfilmu tapšanas aizkulisēm ir pieejama t/p “Alfa” sociālo tīklo kontos Facebook, Draugiem.lv un Twitter.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma