Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Īsfilmu festivāla “Starmetis” žūrija noteiks trīs labākos no desmit scenārijiem

2013-05-30

Rīt tirdzniecības parka “Alfa” (t/p “Alfa”) esošajā kinoteātrī Cinemon norisināsies 2. kārta jaunu īsfilmu festivālam “Starmetis”. Festivāla mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus filmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību.

starmetis.jpg

Otrās kārtas laikā tiks izraudzīti trīs no desmit vislabākajaiem pieteikumiem. Desmit pretendentiem, kurus žūrija izraudzījās no teju 50 pieteikumiem, būs klātienē jāprezentē sava ideja 10 minūtēs un jāatbild uz žūrijas jautājumiem. Trīs labākie scenāriju autori katrs saņems finansiālu atbalstu 2000,00 LVL apmērā īsfilmas realizēšanai. Papildu piešķirtajam finansējumam, visiem grantu saņēmējiem būs iespēja filmas izveides procesā saņemt projektā iesaistīto ekspertu (Ditas Rietumas, Roberta Vinovska un Jāņa Norda) konsultācijas ar mērķi attīstīt savas profesionālās iemaņas.

Festivālam “Starmetis”, kura tēma ir “Vairāk, nekā tu gaidīji”, tika aicināti pieteikties kino entuziasti, kā arī esošie un topošie kino profesionāļi no Latvijas.

Finālā piedalīsies:

-    Madara Didrihsone,  īsfilma “Dezinsektors”
-    Katrīna Tomašicka, īsfilma “Dubļi”
-    Lauris Ābele un Raitis Ābele, īsfilma “Pelēkie kardināli”
-    Pauls Ķesteris un Jānis Jurkovskis, īsfilma “Mantojums”
-    Juris Skorobogatovs, īsfilma “Pēc svētkiem”
-    Santa Skutele, īsfilma “Ģimenes viltošana”
-    Jānis Ābele, īsfilma “Stāsts par mārrutkiem”
-    Vents Grīnbaums 3 un Reinis Traidās, īsfilma “Tarakāns”
-    Lauma Balode, īsfilma “Kāre”
-    Harijs Arājs, īsfilma “Zāles pļāvējs”
-    Liene Kalnaella, īsfilma “Vairāk nekā domāji”

Grantu saņēmušo īsfilmu pirmizrāde notiks 22. augustā kino “Cinamon”, kas atrodas t/p “Alfa”. Festivāla laikā tiks rādītas ne tikai šīs 3 īsfilmas, bet arī citas Latvijā uzņemtas īsfilmas. Festivāla ietvaros izrādītās filmas cīnīsies par “Grand Prix”, ko noteiks konkursa žūrija un “Skatītāju simpātija” balvu. “Grand Prix” saņēmušās filmas autors saņems līdzfinansējumu filmas iesniegšanai 3 starptautiskos kino festivālos.

Detalizēta informācija par konkursu, nolikumu ir pieejama t/p “Alfa” mājas lapā www.alfaparks.lv, kā arī Alfa sociālajo tīklo kontos Facebook, Draugiem.lv un Twitter.

Tirdzniecības parks “Alfa” ir viens no vadošajiem tirdzniecības centriem Rīgā un Latvijā, kas līdztekus plašām iepirkšanās, pakalpojumu, skaistumkopšanas un atpūtas iespējām, piedāvā arī izklaides, tostarp, kino baudīšanas iespēju.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma