Esam atvērti no 10:00 - 22:00

T/P „ALFA” ĪSFILMU FESTIVĀLS „STARMETIS 2013”

2013-04-03

„Starmetis” ir t/p „Alfa” izsludināts jauns īsfilmu festivāls, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus filmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību. Festivāls „Starmetis” tiek veidots kā ilgtermiņa iniciatīva, kas rezultējas ikgadējos pasākumos un filmu prezentācijās.

starmetis-apr2013.jpgFestivālam ir aicināti pieteikties kino entuziasti, kā arī esošie un topošie kino profesionāļi no Latvijas. Konkursa kārtībā tiks noteikti trīs uzvarētāji, kuriem katram tiks segti izdevumi īsfilmas realizēšanai 2000,00 (divi tūkstoši lati, 00 santīmi) LVL. Šo filmu pirmizrāde norisināsies festivāla “Starmetis” ietvaros.

Festivāla „Starmetis 2013” ietvaros kopumā tiks demonstrētas līdz desmit īsfilmas, kas cīnīsies par „Grand Prix” titulu, kā arī iespēju iesniegt darbus vairākos starptautiska mēroga īsfilmu festivālos. Trīs no īsfilmām būs izvēlētas konkursa kārtībā un izveidotas īpaši festivālam „Starmetis 2013”, savukārt pārējās tiks izvēlētas, vadoties pēc atbilstības festivāla tēmai „Vairāk, nekā tu gaidīji”.

Konkursa auditorijai šī ir iespēja iepazīt Latvijas kino nozares jaunumus un atbalstīt jaunos, daudzsološos talantus, kā arī lieliski pavadīt laiku interesantā un radošā vidē.

Konkursa dalībniekiem šī ir iespēja uzlabot savas zināšanas un iepazīt kino pasauli no praktiskās puses. Tā ir iespēja attīstīt un realizēt savas idejas, konsultējoties ar nozares profesionāļiem.

KONKURSA „STARMETIS 2013” NOLIKUMS

„Starmetis” ir t/p „Alfa” izsludināts jauns īsfilmu festivāls, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus filmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību. Festivāls „Starmetis” tiek veidots kā ilgtermiņa iniciatīva, kura rezultējas ikgadējos pasākumos un filmu prezentācijās.

Festivālam ir aicināti pieteikties kino entuziasti, kā arī esošie un topošie kino profesionāļi no Latvijas. Konkursa kārtībā tiks noteikti trīs uzvarētāji, kuriem katram tiks segti izdevumi īsfilmas realizēšanai 2000,00 (divi tūkstoši lati, 00 santīmi) LVL. Šo filmu pirmizrāde norisināsies festivāla “Starmetis” ietvaros.

1. Konkursa uzdevums

1.1. Īsfilmu festivāla tēma ir „Vairāk, nekā tu gaidīji”. Nosaukuma idejas pamatā ir pārsteigums, kas ir neatņemama jaunu talantu atklāšanas sastāvdaļa.

Radošajā pasaulē pārsteigumu definē novatoriskas un svaigas idejas, kā arī unikāli risinājumi, kas palīdz attīstīties gan autoriem, gan skatītājiem. Ar pārsteigumu mākslinieks tiecas salauzt tradicionālās formas un parādīt savu īpašo attieksmi, pārsteidzot auditoriju ar ko nebijušu – negaidītu.

1.2. Konkursa kopējais finansējums projektu atbalstam ir Ls 6000. Finansējums tiks piešķirts trīs labāko spēlfilmu scenāriju īstenošanai, katram no viņiem tiks segti izdevumi īsfilmas realizēšanai 2000,00 LVL apmērā,  kurā tiks iekļauta arī filmēšanas tehnikas nodrošināšana ar atlaidi no „BB rental”. Papildus finansiālajam atbalstam tiks nodrošināts atbalsts profesionāļu bezmaksas konsultāciju un analīzes veidā projekta garumā.

2. Pieteikšanās konkursam un festivālam

2.1. No 2013. gada 5. aprīļa līdz 2013. gada 5. maija plkst. 12.00 dalībnieki var iesūtīt spēlfilmas scenāriju (.doc formātā) 5-10 minūšu garai īsfilmai par tēmu „Vairāk, nekā tu gaidīji” uz starmetis@alfaparks.lv

2.2. Iesūtītajam īsfilmas scenārijam jāpievieno vizuāli piemēri (.jpg formātā) un autora vīzija (.doc formātā vismaz 300 vārdos).

2.3. Noslēguma pirmizrādei, kas notiks 22. augustā t/p „Alfa” kino „Cinamon”, iespējams iesniegt arī jau gatavas vēl nepublicētas līdz 10 minūtēm garas spēlfilmas, kas tapušas ne agrāk kā 2012. gadā. Darbiem konceptuāli jāatbilst „Vairāk, nekā tu gaidīji” idejai.

2.4. Gatavu īsfilmu par tēmu „Vairāk, nekā tu gaidīji” iesniegšana demonstrēšanai festivālā „Starmetis 2013”, nepretendējot uz īsfilmas realizēšanas izdevumu segšanu no konkursa “Starmetis” organizatoru puses,  iespējama līdz 2013. gada 12. augustam, iesūtot uz starmetis@alfaparks.lv

3. Vērtēšana un apbalvošana

3.1. Darbus vērtēs profesionāla žūrija trīs cilvēku sastāvā. Žūrijas locekļi ir Dita Rietuma, Roberts Vinovskis un Jānis Nords.

3.2. Darbu vērtēšanas nosacījumi – atbilstība tematam „Vairāk, nekā tu gaidīji”, oriģinalitāte un scenārija īstenošanas iespējamība.

3.3. Darbu vērtēšana notiks divos posmos.

3.3.1. Pirmais posms sastāv no iesūtīto darbu izvērtēšanas pēc konkursā iesniegtajiem materiāliem – scenārija, vizuālajiem piemēriem un autora vīzijas.

3.3.2. Otrajā posmā pretendenti tiks aicināti uz interviju, lai žūrijai prezentētu savu ideju. Prezentācijas laiks – 10 minūtes. Pēc prezentācijas žūrija var uzdot papildu jautājumus par projektu, kā arī izteikt rekomendācijas.

3.4. Žūrija 17. maijā paziņos trīs labākos scenārijus, kuru autoriem katram tiks segti izdevumi īsfilmas realizēšanai 2000,00 LVL apmērā

3.5. Realizējot savus īsfilmu scenārijus, konkursa uzvarētāji saņem atbalstu no festivālam piesaistīto profesionāļu puses konsultāciju veidā, ar mērķi attīstīt savas profesionālās iemaņas un sasniegt rezultātu. Konkursa uzvarētāji piekrīt, ka šīs konsultācijas, darba process un izskatīšanas publiski var būt pieejamas interesentiem video, foto u. c. materiālu veidā.

3.6. Gatavās konkursa uzvarētāju īsfilmas un to treileri (līdz 30 sekundēm) jāiesniedz līdz 12. augustam. Īsfilmu pirmizrāde notiks 22. augustā t/p „Alfa” kino „Cinamon”.

3.7. Noslēguma pirmizrādē kopā tiks izrādītas līdz desmit īsfilmas, savukārt „Grand Prix” tiks noteikts pēc žūrijas un skatītāju balsojuma. Paralēli notiks žūrijas balsojums par labāko filmu un skatītāju balsojums par skatītāju simpātiju. Žūrijas vērtējumā pirmo vietu ieguvusī filma tiks iesniegta trīs kino festivālos.

4. Tiesības

4.1. T/p „Alfa” patur tiesības uz īsfilmu vai to fragmentu jebkādu publisku demonstrāciju bez laika ierobežojuma un bez iepriekšējas saskaņošanas ar Konkursa dalībnieku (autoru), kā arī iespēju izmantot īsfilmas fragmentus vai vizuālos materiālus t/p „Alfa” reklāmas materiālos bez laika ierobežojuma. Konkursa dalībnieks (autors) neprasīs nekāda veida atlīdzību par savas īsfilmas vai to fragmentu, vai ar to saistītu vizuālo materiālu, informācijas demonstrēšanu, izplatīšanu t/p „Alfa” reklāmas materiālos.

4.2. Konkursa dalībnieki patur tiesības uz īsfilmu un to fragmentu publisku demonstrāciju bez laika ierobežojuma. Konkursa dalībnieks apņemas neizmantot īsfilmas vai tās fragmentus vai ar īsfilmām saistītu informāciju konkurējošu tirdzniecības centru popularizēšanā, reklamēšanā.

5. Citi noteikumi

5.1. Šajā nolikumā t/p „Alfa” patur tiesības veikt grozījumus, kas tiks publiskoti www.alfaparks.lv

NOLIKUMS (*.pdf)

 

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma