Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Lielākais veiksmes zaķis Latvijā

2012-04-02

Īsi pirms Lieldienām, tirdzniecības parka Alfa telpās nokļuvis mākslinieces Ineses Onckules veidotais 6 metrus augstais veiksmes zaķis, kura tapšanā izmantotas 150 auduma piegrieztnes, un nošūtas vīles pusotra kilometra garumā.

veiksmes-zakis-1.jpg veiksmes-zakis-2.jpg

“Lai gan tāds pārliecinošs skaidrojums zaķa saistībai ar Lieldienām nav dzirdēts, cilvēkiem un īpaši bērniem tas kļuvis par šo svētku, pavasara un brīvdienu simbolu. Mūsu 6 metrus augstais zaķis ir šobrīd lielākais veiksmes zaķis Latvijā, un ikviens, kurš pieskaras zaķa melnajam spieķītim, var cerēt uz veiksmes simbola labvēlību savu vēlmju īstenošanā”, stāsta tirdzniecības parka Alfa vadītājs Zigmunds Vīķis.

Zaķi veidoja Annels atrakciju fabrikas meistari, pēc mākslinieces Ineses Onckules skiču projekta. Annels valdes priekšsēdētājs Dainis Rācenis atzīst, ka “šis noteikti ir smalkākais mūsu veikums astoņpadsmit darbības gadu laikā”.  Zaķis veidots no auduma un papildināts ar koka, stikla un plastmasas detaļām. Meistari veltīja veselu nedēļu tam, lai tiktu izgrieztas piegrieztnes zaķa izveidei.

Zaķis būs aplūkojams tirdzniecības parkā Alfa visu Lieldienu laiku, priecējot cilvēkus un gādājot par tuvojošos svētku noskaņu.

Zaķis kā veiksmes simbols un liela izmēra eksponāts līdz šim izmantots arī citviet pasaulē. Piemēram, pērn Zviedrijā, Orebro mākslas biennāles ietvaros rātslaukumā tika “nejauši nomests”  milzīgs, 13 metrus augsts rotaļu zaķis koši dzeltenā krāsā. Singapūrā 6 metrus augsts piepūšams zaķis negaidīti uzradās trīsdesmit dažādās apdzīvotās vietās, pārsteidzot  iedzīvotājus un sniedzot tiem neierastu skatu uz savu dzīvesvietu, savukārt 60 metrus liels rozā zaķis līdz  2025.gadam aplūkojams Ziemeļitālijas kalnos, liekot aizdomāties par to, cik patiesībā  mazi esam mēs paši.

 

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma