Esam atvērti no 10:00 - 22:00

Notiks akcija drošas velobraukšanas veicināšanai

2010-07-20

Rīgas domes Satiksmes departaments sadarbībā ar tirdzniecības parku „Alfa” aizsāk informatīvu akciju par drošu pārvietošanos ar velosipēdu. Akcijas mērķis ir uzlabot velobraucēju satiksmes drošību, pievēršot uzmanību velosipēdistu biežākajām problēmsituācijām pilsētā, kā arī veicināt satiksmes dalībnieku savstarpējo cieņu.

No jūlija līdz oktobrim norisināsies velo satiksmes drošības kampaņa, kas ir RDSD un tirdzniecības parka „Alfa” iniciatīva ar mērki uzlabot velosipēdu satiksmi pilsētvidē.
Līdz pat šā gada oktobra beigām galvaspilsētas sabiedriskā transporta pieturvietās būs izvietoti informatīvi vides reklāmas plakāti, kuros sabiedrībā atpazīstami cilvēki aicina ņemt vērā drošas satiksmes ieteikumus, ko paši ikdienā ievēro, braucot ar velosipēdu, lai pārvietošanās ar velosipēdu pilsētā būtu drošāka.
Akcijas laikā jūlija beigās interneta vidē RDSD un Alfa izplatīs pamācošas video filmiņas: „Praktiski ieteikumi drošai velobraukšanai”, kurās būs atspoguļotas velobraucēju biežākās problēmsituācijas pilsētas satiksmē, kā arī tiks sniegti praktiski ieteikumi, kā šādās situācijās rīkoties, lai neapdraudētu savu un pārējo drošību.
Rīgā arvien vairāk cilvēku brauc ar velosipēdu un arī turpmāk brauks. Lai arī Rīgas pašvaldība būvē no brauktuves atdalītus veloceliņus, tomēr vajadzības ir daudz lielākas un pieprasījums palielinās daudz straujāk nekā iespējas pilnībā pārveidot ielu infrastruktūru. Tādēļ velosipēdistu drošības uzlabošanai un satiksmes dalībnieku savstarpējās cieņas veicināšanai akcijas organizētāji vēlas uzrunāt pašus velobraucējus, sniedzot tiem praktiskus padomus, ko būtu vērts ņemt vērā, lai pārvietoties ar velosipēdu pilsētā būtu drošāk jau šobrīd pie esošās ielu infrastruktūras.
Jūlijs kā akcijas sākums ir izvēlēts ne tikai kā mēnesis ar lielu velosipēdistu īpatsvaru pilsētas satiksmē, kad liela daļa iedzīvotāju ir atvaļinājumos un daudz biežāk brauc ar velosipēdu, bet arī tādēļ, ka pēc Ceļu policijas datiem Rīgā 2009. gadā vislielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits, kurā iesaistīti velosipēda vadītāji, tika reģistrēti tieši jūlijā.
Akciju rīko Rīgas domes Satiksmes departaments, par sadarbības partneri izvēloties tirdzniecības parku „Alfa”, kas šogad atklāja Latvijā lielāko 140 velosipēdiem paredzēto velonovietni, saņemot no RDSD un vortāla veloriga.lv atzinības zīmi „Draudzīgs velosipēdistam”. Gar tirdzniecības parku „Alfa” šobrīd top maršruts veloceliņam „Centrs-Berģi”. Reklāmas plakātu izvietošanu atbalsta vides reklāmas uzņēmums SIA „JC Decaux Latvija”.

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma