Esam atvērti no 10:00 - 22:00

EkoOrientēšanās – lielisks pasākums!

2010-05-31

Jau kādu laiku gaisā virmoja runas par nebijušu pasākumu „EkoOrientēšanās standarta mašīnām” un 22. maijā līdz ar pirmajiem saules stariem Rīgas Tehniskās universitātes Mehu organizatoru komanda ieradās pie t/p „Alfa”. No rīta visi nedaudz samiegojušies un pūkaini, taču kopējais garastāvoklis, kā sakratītai limonādes pudelei – čalošana un jautrība būs!

Tiesnešiem kopējā sapulce un aidā, visi sāk darbus – dodas iekārtot kontrolpunktus Rīgas raj. teritorijā. Pie „Alfas” slienam telti un skaņas aparātus, bet pēc brīža jau klāt pirmās ekipāžas. Battery meiteņu uzraudzīta un ar enerģijas dzērieniem uzmundrināta strauji sākas reģistrācija. Vienlaikus ar dalībniekiem ierodas ekobraukšanas aizsācējs Latvijā Vitolds Šneps-Šnepe. Skatā jaušama liela atbildības sajūta, kura pārtop ļoti rūpīgā katras ekipāžas tehniskās komisijas pārbaudē. Pārbauda gan motortelpu, gan signālgaismas, gan drošības komplektu.

Ar piecpadsmit minūšu aizkavēšanos sākas dalībnieku sapulce, izskan pēdējie jautājumi, notiek kopēja laika saskaņošana un pasākums oficiāli var sākties! Piecu ekipāžu grupiņās visas mašīnas lēnām virzas uz DUS Statoil Jugla. Dalībniekus, kuri gaidīja savu izbraukšanas kārtu no t/p „Alfa” negaidīti sāk izklaidēt 14. ekipāžas dalībnieki ar improvizācijas teātrim raksturīgiem priekšnesumiem un uzvedību, kura liek smaidīt ikvienam. Garīgais tiek celts par procentiem 70 %, bet tas tikai sākums.

Ierodoties DUS Jugla, katru dalībnieku laipni sagaidīja Statoil darbinieki, kuri operatīvi organizēja dalībnieku kustību un atsevišķās situācijās aizstāja tiesnešus. Perfekta sadarbība!

Pēc starta ekipāžu ceļš veda līdz Kīšezera līkajai priedei, kur komandas negaidīti tika pārsteigtas ar bērnības dienu atrakciju – kāpšanu kokā. Gandrīz ikvienam dalībniekam tobrīd pavīdēja prātā doma: ”Kas būs tālāk?” Tālāk sekoja Bulduru pilskalns ar loku šaušanu, pagrieziens uz Kalngali, kur ceļa taisnā posma malā bija jāatrod kontrolpunkts (KP). Kalngales stacijas KP starp daudzajām kastītēm bija jāatrod viena īstā ar norādēm uz nākošo KP, kurš atradās Brēdes kalnā. Šo KP sarūpēja SMC Pneumatics Latvia, vienkārši „nežēlīgi” labs uzdevums, to nevar izstāstīt, tas jāredz bildēs. Var tik piebilst, ka kalna galā paveras skats uz jūru. Carnikavas IKI lika iespringt kārumniekiem, jo precīzi, bet par nieka 0,27 Ls bija jāiegādājas vienalga kaut kas. Un kā tad kārumnieks var paiet garām saldējumam vai Tic Tac un sērkociņu kombinācijai! Dzirnezera saliņā par godu vasaras svētku tuvumam sākās ūdens izklaides, lai iegūtu jaunā KP norādes bija jābrien ūdenī. Un pastāvēja izvēle vai gumijas zābaki, vai pliki ciski. :D Laikam diena bija pietiekami karsta un lielā daļa metās ūdenī bez zābakiem. Nākošais kontrolpunkts bija Saulkrastu Baltajā kāpā, vietā kur gribas atgriezties. Ceļojuma turpinājumā apskatījām Sējas dižozolu un noteicām tā apkārtmēru – 9 m, devāmies uz Raganas ķēķi Raganā, kur komandu sagaidīja smags fotopārbaudījums, izskatīties labi kopā ar raganu! :)

Nākošais objekts bija Kaupo Lilijas labirints pie Krimuldas Luterāņu baznīcas, bet tikai pāris kilometru tālāk jau gaidīja Krimuldas pils pilsdrupas, kurās tobrīd valdīja labsirdīgā un klačīgā Kristīne ar Inesi. Te arī pēdējais laika KP pēc kura sākās saspringtākā trases daļa. Raganu katlu visi atrada bez lielām pūlēm, bet organizatori nedaudz bija kļūdijušies, jo trīs minūtes nepietika lai veiktu uzdevumu. Žēl. Jo šīs minūtes, kuras pavadīja dalībnieki gaidot, odi izmantoja pilnībā. Lai dzīvo donoru dienas Latvijas valsts mežos! Taču odu dzēlienu sekas dziedēja apziņa, ka šī KP veiklākā ekipāža saņems lieliskas dāvanas no Swedbank Jauniešu programmas OPEN. Jau 14. kontrolpunktā dalībnieki varēja veldzēties Latvijas lielākajā avotā – Saltavotā un noteikt straumes ātrumu. Bet pēdējais kontrolpunkts sagādāja lidojuma baudu – nobraucienu pa virvi Inčukalna velna alas gravā . Pēc ši piedzīvojuma atlika vien atgriezties DUS Statoil, kur pēdējais pārsteigums vēl visus tikai gaidīja.

Sākot degvielas atkārtoto uzpildi (jāpiebilst, ka trasē iztērēto degvielu uzsauca Statoil), tiesnešiem ik pa brīdim likās, ka Statoil tiks izputināts, jo dažām automāšīnām degvielas patēriņš trasē sasniedza 18, 22 un pat 26 litrus!!! Bet kad ieradās komandas ugunskuralietas.lv Opel Astra... Tiesnesis vēsu prātu ieliek pistoli bākā un lietišķi sāk uzpildi. Pie atzīmes 2,76 l noklikšķ pistole. „Tas nevar būt!” iesaucas tiesnesis un atkārtoti ieslēdz pistoli. Pienāk citi tiesneši. Bet Astras atbildes reakcija, kādi 100 ml degvielas uz Statoil bruģa. Tiesnesim – šoks! Pārbaudām bagāžnieka un motora pārsega blobmbes. Viss kārtībā. Domā ko gribi vai mašīna apvārdota, vai visu ceļu stumta, vai ļoti veikla manipulācija ar tehniku, bet fakts paliek fakts. Un kas nav pierādāms, nav apstrīdams. Ļoti līdzīgi ar HYUNDAI i-30 ekipāžu alusDienests, kura startēja arī dīzeļu grupā ar pilnu masu virs 1500 kg un konkurēja ar Opel Astra. Degvielas patēriņš trasē tikai 3,02 litri un nobrauktais attālums 181 km. Vidējais patēriņš tikai 1,66 litri uz 100 km, ja nebūtu sapelnītas soda minūtes, tad Opel ar vidējo patēriņu 1,86 l būtu atstāts otrajā vietā. Visādā ziņā ļoti gribētos dzirdēt pamācošu un smalku abu ekipāžu izklāstu, kā var iegūt tik augstu rezultātu!

Lai nu kā pie t/p „Alfa” gaidot rezultātus publiku atkal uzkurināja 14. ekipāžas puiši no LLU. Paldies, viņiem. Tik nākošreiz organizatoriem pēc apbalvošanas un profesionālu dejotāju uzstāšanās obligāti jāļauj izpausties un atpūsties dalībniekiem. Cik tur vajag tik jaukā kompānijā – tikai mūziku!


FOTOGALERIJA

Pārbaudi dāvanu kartes bilanci

Galactico Dāvanu karte

Galactico Privilēģiju programma